ZAKOPANE KWITNĄCE KROKUSY

November 19, 2019 12:13 - Turystyka i wypoczynek - Nowy Sącz
195.00 zł
  • img
Szczegóły ogłoszenia
1 DZIEŃ Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 05:00 (z Brzeska o 04:00, z Krynicy Zdrój o 04:30), przejazd do Zakopanego, a dokładnie do miejscowości Chochołów, gdzie z Siwej Polany zielonym szlakiem wyruszymy w pieszą wędrówkę do Doliny Chochołowskiej - najdłuższej, największej i najdalej na zachód wysuniętej doliny leżącej w obrębie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Podczas tej wędrówki na Polanie Chochołowskiej w czasie wolnym będziemy podziwiać fioletowy dywan powstały z krokusów, które kwitną tylko na wiosnę i są jednym z symboli Doliny Chochołowskiej. Zejście z Polany i przejazd do centrum Zakopanego. Spacer po Krupówkach, czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

2 DZIEŃ Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd w stronę ulicy Strążyskiej. Przejście pod bramę TPN, skąd udamy się w pieszą wędrówkę do Doliny Strążyskiej, którą od południa ogranicza masyw Giewontu, idąc czerwonym szlakiem wiodącym dnem doliny, wśród drzew. Około 0,5 km od wejścia znajduje się podłużna Polana Młyńska, za którą na skale po lewej stronie drogi, widnieje zawieszona kilka metrów nad ziemią drewniana kapliczka z wizerunkiem Maryi z Dzieciątkiem. Nieco dalej zza drzew wyłaniają się Kominy Strążyskie. Kolejnym ciekawym miejscem na trasie jest Skała Edwarda Jedlinka, w którą w 1897 roku, z inicjatywy Henryka Sienkiewicza, wmurowano tablicę pamiątkową. Za polaną udamy się na prawo ścieżką prowadzącą do wodospadu Siklawica. Wracamy Doliną Strążyską do parkingu. Następnie zatrzymamy się pod Wielką Krokwią. Powrót w godzianch wieczornych.

Cena: 195 zł

TERMIN: 04.04 - 05.04.2020, 2 dni

CENA ZAWIERA: transport autokarem/busem, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego, 1 nocleg, 1 obiadokolacje, 1 śniadanie.

CENA NIE ZAWIERA: dopłaty do wyjazdu z innych miejscowości.

REZERWACJE: http://www.maxim.pl/osw,zakopane-kwitnace-krokusy,195,,,,,2020+wycieczki,,,,,,,,,,,,,517,2019-10-10


Biuro Podróży MAXIM Sp. z o.o

ul. Sobieskiego 1a, 33-300 Nowy Sącz

TEL.: 18 442 16 04

E-MAIL: biuro@maxim.pl
102
Ponad 100 portali ogłoszeniowych w całej Polsce
2 minuty
Tylko tyle czasu potrzebujesz aby dodać do nich swoje ogłoszenie
17 zł
A jedynie tyle zapłacisz za oszczędność swojego czasu
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej o nich dowiesz się w naszej polityce prywatności.