ZAKARPACIE W POSZUKIWANIU SMAKÓW I TRADYCJI

November 19, 2019 13:17 - Turystyka i wypoczynek - Nowy Sącz
550.00 zł
  • img
Szczegóły ogłoszenia
1 DZIEŃ Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 05:30 (z Brzeska o 04:30, z Krynicy Zdrój o 06:00) Przejazd do Użhorodu, który jest stolicą Zakarpacia. Wizyta w potężnym, XV wiecznym zamku, z którego będziemy mieli okazję podziwiać panoramę Zakarpacia. Następnie odwiedzimy skansen wsi zakarpackiej. W centrum miejscowości zobaczymy m.in. Katedrę św. Krzyża. Po spacerze udamy się na degustację zakarpackiego wina. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wieczór integracyjny z muzyką na żywo i specjałami kuchni zakarpackiej.

2 DZIEŃ Śniadanie, przejazd na hodowlę mangalicy – rasy świń popularnej na Węgrzech. Degustacja wędlin produkowanych z mięsa zachwalanego przez Gordona Ramsay oraz zakarpackiej śliwowicy. Następnie wizyta w ośrodku produkcji koszyków w miejscowości Iza. Przejazd do miejscowości Pilipiec, gdzie będziemy mieli okazję wziąć kąpiel w czanach. Czany to wielkie mosiężne gary, które położone są nad paleniskiem. Atrakcja polega na tym, że wskakujemy do gara i siadamy na ułożonych na jego dnie płaskich rzecznych kamieniach. Woda powinna być tak gorąca, żeby dało się wytrzymać od 5 do 15 minut. Po tym czasie udajemy się do strumyka, gdzie wskakujemy do lodowatej wody. Sesja trwa godzinę. W czasie kąpieli degustacja herbaty ziołowej. Po kąpieli w czanach udamy się do bunkru linii Arpada. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

3 DZIEŃ Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wjazd na zamek Palanka w Mukaczewie – jeden z najlepiej zachowanych zamków na ukraińskim Zakarpaciu. Możliwość zakupu produktów regionalnych. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach południowych. Powrót w godzinach wiczornych.

Cena: 550 zł

TERMIN: 07.05 - 09.05.2020, 3 dni

CENA ZAWIERA: transport autokarem/busem, 2 noclegi w hotelu, 2 śniadania, bankiet z muzyką na żywo, 1 obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie KL i NNW.

CENA NIE ZAWIERA: koszty programowe, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz degustacje, kąpiel w czanach, usługa lokalnego przewodnika – 900 UAH/os., dopłaty do wyjazdu z innych miejscowości.

REZERWACJA: http://www.maxim.pl/osw,zakarpacie--w-poszukiwaniu-smakow-i-tradycji--,209,,,,,2020+wycieczki,,,,,,,,,,,,,466,2019-10-10

!!! Paszport ważny co najmniej 3 miesiące od daty wyjazdu z Ukrainy !!!


Biuro Podróży MAXIM Sp. z o.o

ul. Sobieskiego 1a, 33-300 Nowy Sącz

TEL.: 18 442 16 04

E-MAIL: biuro@maxim.pl
102
Ponad 100 portali ogłoszeniowych w całej Polsce
2 minuty
Tylko tyle czasu potrzebujesz aby dodać do nich swoje ogłoszenie
17 zł
A jedynie tyle zapłacisz za oszczędność swojego czasu
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej o nich dowiesz się w naszej polityce prywatności.